• כלים לשירותך
  • עקבו אחרינו
  • כניסה לחשבון שלי
עמוד בית
האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה)
אגרת ועד איל״ה

ועד האיגוד הישראלי לחקר הפוריות, איל"ה- קורא לכל העוסקים בתחום, רופאים.ות אמבריולוגים.ות ומדענים.ות, לפעול יחד בכל דרך על מנת להשיב את הביטחון למטופלות ולזוגות שאנו אמונים להשיג עבורם את משאת נפשם להפוך להורים.

האירוע החריג הזה בכל קנה מידה בו נולדה ילדה כתוצאה מהחזרת עובר שמקורו הגנטי אינו ידוע נכון להיום, מטלטל את המטופלות שלנו, את הזוגות שבאים אלינו מתוך כמיהה להפוך להורים ואותנו העוסקים בתחום.

החשש של מטופלות/מטופלי הפריה חוץ גופית לבטיחות בטיפול IVF מובן. עכשיו תפקידנו להתגייס ולנתב את כל כוחנו על מנת להיות סבלניים, קשובים לפחדים וזמינים לצרכים של המטופלות והזוגות.

מעבר לפן הרפואי שאנו מודעים לו בקשר הקיים בין החרדות של המטופלות לשיעור ההצלחה של טיפולי הפרייה, יש כאן גם פן אנושי שחייב לקבל חיזוק משמעותי – למען המטופלות.ים שלנו ולמעננו.

חשוב להדגיש, שהאמבריולגים.ות שפועלים מאחורי הקלעים בהצנעת לכת, מהווים את ליבת העשיה בתחום ההפריה החוץ-גופית, פועלים ברמה מקצועית גבוהה, בחריצות, במסירות רבה.

יחידות ה- IVF בארץ, הינן מהטובות בעולם, כולן פועלות עפ"י סטנדרטיים בינלאומיים, עם נהלי עבודה קפדניים ועדכניים. הרופאים.ות, האמבריולוגים.ות ואנשי הצוות הרפואי בתחום הפוריות הם מהמובילים בעולם – וההוכחה הטובה לכך היא בתוצאות – ישראל היא מהמובילות בעולם בשיעור לידות חי מ -IVF ביחס לאוכלוסייה.

הדרך להמשיך ולהיות הכי טובים , היא לדעת להכיר בטעות המטלטלת הזו ולחתור לחקר האמת ביסודיות, על מנת לדעת לשפר, לחדד נהלים ולדאוג שאירוע דומה לא יישנה שוב בישראל.

איל"ה בטוחה כי הצוותים המקצועיים ומשרד הבריאות יעשו כל מאמץ כדי להגיע לחקר האמת.

תפקידנו כעת הוא להשיב את האמון והביטחון של המטופלות.ים שלנו באיכות הרפואה המצוינת והבטוחה בתחום הפריון בישראל.